کد رهگیری مالیاتی

دریافت کد رهگیری مالیاتی برای درگاه پرداخت اینترنتی

الزام دریافت کد رهگیری مالیاتی

طبق ضوابط و الزامات شاپرک در راستای پوشش قوانین و مقررات با مالیات در شبکه پرداخت الکترونیک کشور، کلیه پذیرندگان پشتیبانی شده شبکه پرداخت کشور (اعم از کاربرانی که به فعالیت تجاری و یا غیر تجاری، حقیقی و یا حقوقی مشغول هستند) باید نسبت به اخذ کد رهگیری ثبت نام مالیاتی از سازمان امور مالیاتی کشور اقدام نمایند. به نحوی که صرفا کاربران پشتیبانی شده مجاز بتوانند از امکان درگاه پرداخت اینترنتی برخوردار باشند. لازم به ذکر است جهت دریافت کد رهگیری مالیاتی، سایر اقلام اطلاعاتی مانند اطلاعات هویتی و شناسنامه‌ای، مکانی و کدپستی، حیطه کسب و کار، شماره شبای بانکی همگی می‌بایست قبلا در پرونده مالیاتی مربوط به کد رهگیری ارائه شده، ثبت شده باشند. در مراحل ثبت نام اطلاعات فوق الذکر توسط اداره مالیات اعتبار سنجی می‌گردد. همچنین معتبر بودن کد رهگیری مالیاتی توسط شاپرک بررسی می‌گردد.

آموزش تصویری نحوه دریافت کد رهگیری مالیاتی

بدین منظور در راستای تشریح فرآیندهای مورد نیاز، نحوه دریافت کد رهگیری مالیاتی به شرح زیر تهیه و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی و تشکل های قانونی می توانند با مراجعه به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی https://tax.gov.ir وارد سامانه ثبت نام الکترونیکی شده و وارد مرحله پیش ثبت نام شوند. در این مرحله اطلاعات پایه ای از متقاضیان دریافت می شود.

ثبت نام کدرهگیری مالیاتی

تصویر ورود به پیش ثبت نام کد رهگیری مالیاتی

با وارد کردن کدپستی محل کسب‌وکار و شماره تلفن همراه متعلق به صاحب کسب‌وکار وارد مرحله پیش ثبت نام می‌شوید. توجه داشته باشید کدپستی که در این بخش وارد می‌کنید باید مطابق با اطلاعاتی که در مرحله ثبت نام در پولام وارد می‌کنید باشند.

تصویر صفحه ورود به پیش ثبت نام کدرهگیری مالیاتی

در مرحله بعدی اطلاعات شناسنامه ای را وارد کرده و روی لینک استعلام اطلاعات و ادامه کلیک نمائید.

تصویر استعلام اطلاعات ثبت نام کدرهگیری مالیاتی

تکمیل اطلاعات پیش ثبت نام

در این مرحله می توانید نواقص اطلاعاتی خود را مشاهده نمائید. جهت تکمیل هر کدام روی لینک آن کلیک نمائید.

تصویر کامل کردن نواقص اطلاعاتی کد رهگیری مالیاتی

در مرحله بعدی اطلاعات اجباری را حتما وارد نمائید. این اطلاعات با اطلاعاتی که در سایت پولام هنگام ثبت نام وارد می کنید باید مطابقت داشته باشند.

تصویر اطلاعات پایه کدرهگیری مالیاتی

در صفحه “مشخص نمودن محل اقامتگاه قانونی روی نقشه” محل اقامت خود را بر روی نقشه مشخص کنید.

تصویر آدرس کدرهگیری مالیاتی

وضعیت مشمول بودن یا نبودن کسب‌وکار خود نسبت به ارزش افزوده را انتخاب نمائید و روی ثبت کلیک نمائید.

تصویر وضعیت مالیات بر ارزش افزوده

ثبت نهایی اطلاعات و دریافت کد رهگیری

بدین ترتیب در صورتی که تمام نواقص اطلاعاتی خود را ثبت کردید روی تائید نهایی در پایین صفحه کلیک نمائید.

تصویر تائید کدرهگیری مالیاتیدر آخر اطلاعاتی که طی مراحل فوق وارد کرده اید نمایش داده می شوند. در صورت عدم مغایرت اطلاعات روی “تائید نهایی اطلاعات” جهت دریافت کد رهگیری مالیاتی کلیک نمائید. کد رهگیری 10 رقمی به شماره وارده پیامک می شود. با استفاده از این کد می توانید برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی در پولام از طریق لینک درگاه پرداخت اینترنتی پولام اقدام نمائید. هر مشکل یا سوالی را می‌توانید از طریق پشتیبانی آنلاین و یا از طریق تیکت در پنل کاربری مطرح نمائید.