درگاه پرداخت اینترنتی شخصی

درگاه پرداخت اینترنتی شخصی

قبل از اینکه در مورد درگاه پرداخت اینترنتی شخصی صحبت کنیم بهتره ابتدا بدونیم پرداخت اینترنتی چی هست. پرداخت اینترنتی به پرداخت پول به صورت اینترنتی در قبال دریافت کالا یا خدمات گفته می شود. در این حالت پرداخت وجه بدون مراجعه به بانک یا فروشگاه با استفاده از شماره کارت بانکی و رمز دوم  انجام می‌شود.
برای پرداخت اینترنتی باید از درگاه استفاده کنیم. یعنی شما وقتی می‌خواهید هزینه یک محصول یا خدمت رو به صورت اینترنتی پرداخت کنید باید از طریق درگاه پرداخت اینترنتی این کار رو انجام دهید. درگاه پرداخت این امکان را برای صاحبان فروشگاه های اینترنتی فراهم می آورد تا هزینه محصولات و خدمات خود را از طریق پایانه های بانکی دریافت نمایند. با استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی مشتری می تواند با یک شماره کارت و رمز دوم هزینه کالا و خدمات رو بدون مراجعه به بانک و فروشگاه پرداخت کند.

تا الان با درگاه پرداخت اینترنتی آشنا شدیم. حال باید در مورد درگاه پرداخت اینترنتی شخصی توضیحاتی رو ارائه دهیم.

مثلا شما صاحب یک سایت هستید اما فعلا درگاه پرداخت اینترنتی ندارید یا صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرامی دارید، که در آن چیزی را بفروش می رسانید یا اصلا می خواهید مشتری برای شما مقداری پول واریز کند. ابتدا باید شماره کارت خود را به آن مشتری دهید تا هزینه رو برای شما واریز کند. شاید مشتری‌ شما حوصله وارد شدن به نت‌بانک یا مراجعه حضوری در محل عابربانک‌ها را نداشته باشد. به احتمال زیاد به همین دلیل شاید مشتری کلا بیخیال سفارش شود یا از یادش برود. در این شرایط بهترین راه حل استفاده از درگاه پرداخت شخصی است.
یعنی شما کافیه از سایت هایی که این نوع درگاه را ارائه می دهند یک درگاه دریافت کنید، و آدرس صفحه درگاه رو به مشتری دهید تا به صورت آنلاین هزینه رو پرداخت کند.

صفحه درگاه پرداخت اینترنتی شخصی

تصویر زیر نمونه ای از صفحه درگاه پرداخت اینترنتی شخصی رو برای شما نمایش می دهد.

توجه: برای گرفتن و داشتن درگاه پرداخت اینترنتی شخصی اصلا نیاز نیست سایت داشته باشید. سایت‌هایی که درگاه پرداخت اینترنتی ارائه می‌دهند یک صفحه پرداخت به شما اختصاص می‌دهند.

پولام، ارائه دهنده درگاه پرداخت اینترنتی شخصی https://poolam.ir